anna maria wierzchucka – cztery wiersze

Ilustrowała: Anna Dąbrowska

anna maria wierzchucka – cztery wiersze

 

obowiązkowy niedzielny obiad

ojciec jaki jest wszyscy wiedzą – niebieski głuchy i ma wyjebane stąd do nieba więc palę dżojnta na skrzyżowaniu polski z kanadą w bletkach w klony biblioteki płuc zamknięte (wiszą na kołku nad łóżkiem) ścisły lockdown sklepy oskrzeli (a gdzie powiesisz nadgryzioną wątrobę) – warunkowo – w maseczkach rozwinąć/rozwiązać można co najwyżej gumkę z gaci w pierwszym smażą się ci którzy się urodzili przed

 

przegrali bo piłka była nie poświęcona

uprzejmie donoszę
skrzep
strzęp
skórki baranie
piłka jak brzuch brzuch jak piłka

głosuj na formę utylizacji
kanalizacja – 01
wysypisko – 02
boisko – 03

kop

 

droga ryżowa

wysuszone mniszki

 

osoby niebanalne

lokalne nadleśnictwo
wyrzyguje pokot

badania sugerują że wrony potrafią zrozumieć koncepcję zera

 

wierzchucka dwojga imion, feministka, była warszawianka, obecnie włócząca się po świecie w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, sprawczyni świtu żywych muzyków, autorka tekstów stylizowanych gwarą warszawską, jak i wszystkich animowanych klipów zespołu, w chwilach wolnych od poezji i walki o prawa kobiet, zajmuje się potworzeniem w studiu belua.

Anna Dąbrowska – urodzona w 1997r. Studentka II roku grafiki komputerowej w Warszawie. Po liceum dużo podróżowała i dopiero po 1,5 zaczęła studia reżyserskie w Krakowie, jednak to grafika skradła jej serce i zmieniła kierunek. Uwielbia łączyć elegancję z szaleństwem, a szczególnie „przesadzać” z obróbką zdjęć.